PARTYINFO

 

BIENÁLE INDUSTRIÁLNÍ STOPY 2007

Datum konání:
17.09.2007 - pondělí
Místo konání:
Praha - Trafačka
Live:
100°C, Roxor
Info:
http://www.trafacka.net
 
 
Koncert 100°C a Roxor rozezvučí průmyslovou Trafačku
V netradičním industriálním prostoru Trafačky na Praze 9 se v pondělí 17. září představí Mariánsko-lázeňská kapela 100°C a hiphopové uskupení Roxor. Koncert, který doprovodí atraktivní videoprojekce a light design, je přístupný zdarma a  je dalším z řady projektů v rámci 4. bienále Industriální stopy. Akce začíná v 19 hodin a vstup na ni je zdarma. Pořadatelem je Městská část Praha 9. Více informací na www.industrialnistopy.cz.
 
Hudební pestrostí, těžící z rock‘n‘rollu, funky, dubu i reggae, prorazila skupina 100°C na české hudební scéně po vítězství v soutěži Coca-Cola PopStar. Šestice mladíků z Mariánských Lázní vydala prozatím dvě alba Evergreen a Collage a neúnavně koncertuje v klubech i na festivalech po celé republice. Více info na www.100c.cz. Hudební projekt Roxor, který osciluje mezi hiphopem a industriální scénou, na první pohled i poslech zaujme především tím, že členové si veškeré nástroje zkonstruovali sami. Hrají na alikvótní perkuse - Berlineo (pojmenované podle místa vzniku), mechanický scratch nebo klaxofon - ústřední nástroj složený z dvaceti klaksonů.

Ostatně originální hudební nástroje Roxoru jsou také k vidění v rámci výstavy Mezikrystalická koroze Petra Voříška, jež v Trafačce probíhá do 2. října. Vysočanský výtvarný autodidakt a básník zde prezentuje výběr prací z posledních deseti let a jedná se převážně o industriální sochy a malby inspirované Vysočany.

Spojení současné hudby  a výtvarného umění není pro Trafačku neobvyklé. Tento industriální prostor se stálými ateliéry pěti výtvarníků (Jana Kalába, Jakuba Nepraše, Romana Týce, Michala Cimaly a Martina Káňi), s otevřeným velkokapacitním ateliérem a výstavním prostorem se zaměřuje na současné výtvarné umění, street art i  konceptuální tvorbu nastupující generace mladých umělců. Trafačka tak nabízí zázemí pro tvorbu prostorově náročných objektů, soch, obrazů, hudebních, filmařských, divadelních či jiných projektů a jejich zpřístupnění veřejnosti. Galerie má otevřeno denně kromě pondělí od 15:00 do 19:00.

Trafačka, Kurta Konráda 1, Praha 9. Spojení tramvají 3 zastávka Ocelářská nebo z metra Českomoravská 200 m. Více viz www.trafacka.net. Podrobný program naleznete na www.industrialnistopy.cz

Cílem bienále Industriální stopy, jehož hlavní část se koná od 17. do 23. září 2007 v Praze, Kladně, Ostravě a Liberci, je zviditelnit průmyslové architektonické dědictví České republiky. Celkem se v rámci Bienále letos uskuteční přes padesát kulturních a společenských akcí od výstav, přes koncerty, performance, instalace až po mezinárodní konferenci.

Bienále Industriální stopy 2007 pořádají v rámci oslav 300. výročí vzniku ČVUT Výzkumné centrum průmyslového dědictví ČVUT a Kolegium pro technické památky ČKAIT & ČSSI ve spolupráci s Českým národním komitétem ICOMOS, Akademií múzických umění v Praze, Národním památkovým ústavem a Národním technickým muzeem. Jednotlivé akce jsou pořádány ve spolupráci s hlavním městem Praha a statutárními městy Kladno, Liberec a Ostrava a Libereckým krajem. Akci podpořil Visegradský fond. Záštitu nad 4. bienále převzali předseda Senátu České republiky a prezident Hospodářské komory České republiky. Generální partner: Vítkovice, a.s. Partner: Metrostav, a.s.
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016