PARTYINFO
CONFERENCE
Datum konání: |
18.01.2012 - středa |
Místo konání: |
Praha - Lucerna Music Bar |
DJs: |
2K (shadowbox.cz) |
Live: |
The Cinematic Orchestra, Grey Reverend |
Info: |
http://www.cnfrnc.cz |
1 čtenář Techno.cz byl na této akci
|
Grey Reverend je posledním objevem hlavy The Cinematic Orchestra Jasona Swinscoe. Pochází z Pensylvánie, ale žije v Brooklynu v New Yorku. Své skladby popisuje jako jednoduché písničky o komplikovaných životních nástrahách. S The Cinematic Orchestra spolupracuje od roku 2007, kdy s kapelou vyjel na světové turné.
Reverend předskakoval mágům z Ninja Tune V USA, Kanadě, Evropě, Japonsku, Austrálii, Jižní Americe. Hrál s TCO i na slavném koncertu v The Royal Albert Hall v roce 2010. Podílel se s Jasonem Swinscoe i na hudbě k oscarovému dokumentárním snímku The Crimson Wing.
K hudbě se Grey Reverend, známý také jako L.D. Brown, dostal v 80. letech pod vlivem My Bloody Valentine a Dinosaur Jr. Propadl jazzu a indie roku, jeho prvním nástrojem byl saxofon, ke kytaře se dostal až díky jeho učiteli, legendárnímu jazzovému kytaristovi Par Martino. Ten ho přivedl k blues a jazzovým kytarovým improvizacím. Pohrával s folkem, blues, zkoumal tvorbu velikánů jako John Fahey, Bert Jansch nebo Joni Mitchell. Touha psát vlastní věci v kombinaci s hudebním vzděláním ho hnala dál než přehrávání cizích skladeb.
Před šesti lety se z Pensylvánie přestěhoval do New Yorku. V Brooklynu se potkal se zajímavými muzikanty, pod jejichž vlivem částečně překopal i vlastní tvorbu. Tam také došlo k osudovému setkání s Jasonem Swinscoe, který u šálku kávy v podniku Reverendovy sestry vyslechl jeho skladby. Ty se mu tolik zalíbily, že se s Reverendem setkal a natolik si lidsky sedli, že ho požádal o cover verzi písně To Build A Home z repertoáru The Cinematic Orchestra. S výsledkem byl moc spokojený a pozval proto Greye na turné a podporoval ho v další tvorbě. První desku A Startled Wish Grey Reverend vydal v roce 2007.
Další Of The Days vydal díky Jasonovi letos, čtyři roky po debutu novou desku. Vyšla na Jasonově labelu Motion Audio a v distribuci ji nabízí i slavný label Ninja Tune. Hudebník původem z Brooklynu se na ní vyjadřuje jen pomocí svého hlasu a kytary. Podle recenzentů si na ní ďábelsky pohrává s detaily, překvapuje posluchače skvělými atributy obtížně definovatelného stylu.
Vstupenky na Conference s The Cinematic Orchestra v Lucerna Music Baru v Praze prodává Tickepro a Ticketportal.
Více na
Jeden z nejzářivějších klenotů britského vydavatelství Ninja Tune, elektronický projekt The Cinematic Orchestra se po více než pěti letech znovu objeví v Praze. Osobitá kapela pohybující se na pomezí jazzu, soulu, funky, hiphopu a blues nabídne českým fanouškům 18. ledna na Conference největší hity a zároveň zahraje několik nových skladeb. Dlouho očekávaná nová deska The Cinematic Orchestra má podle zpráv z Ninja Tune vyjít během roku 2012.
Poslední regulérní album The Cinematic Orchestra vydali v roce 2007. Přestože deska Ma Fleur patří k tomu nejlepšímu, co parta kolem Jasona Swinscoe vydala, lační hudební fanoušci si žádají nový materiál. Skvělý živák Live at the Royal Albert Hall nebo DJ Mix Late Night Tales je sice potěšili, ale neuspokojili naplno. Ostatně materiál z Ma Fleur a předchozích Motion (1999) a Every Day (2002) bylo poslední, co čeští příznivci uhrančivé ostrovní kapely slyšeli na vlastní oči ve vyprodané Roxy.
Nyní se kapela s dvanáctiletou historií vrací do Prahy, konkrétně do Lucerna Music Baru, aby mimo jiné otestovala nové věci, než s nimi půjde do studia. Doby, kdy student umění Swinscoe rozesílal prvotiny ovlivněné filmovými soundtracky z 50. a 60. let kamarádům jazzmanům, aby do nich na dálku nahráli své party, jak vzniklo debutové album Motion, jsou dávno pryč. Nyní jsou The Cinematic Orchestra elektronickou superstar, nejopečovávanějším koněm Ninja Tune.
U filmové hudby ovšem Swinscoe a jeho přátelé zůstali. V roce 2008 dokonce složili hudbu k animovanému dokumentu z dílny Walta Disneyho The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos. Soundtrack nahraný s londýnským metropolitním orchestrem nakonec získal cenu na filmovém festivalu Jackson Hole Wildlife.
Zatím posledními skladbami, kterou The Cinematic Orchestra dali najevo, že se s nimi stále má počítat, jsou Entr’acte, hudba k němému dvacetiminutovému dadaistickému filmu z roku 1924 a Manhatta, soundtrack k jedenáctiminutovému dokumentu z roku 1921.
Vstupenky na Conference s The Cinematic Orchestra v Lucerna Music Baru v Praze prodává Tickepro a Ticketportal.
Více na